Co se povedlo?

.         

      Hlavní  pro Kubu je to, že ho kreslení baví a dělá mu radost.  Ale zanedbatelné

není ani to, že se s úspěchem zúčastnil mnoha  výtvarných soutěží pro postižené i zdravé děti.V ČR organizuje soutěže pro zdravotně postižené děti Jedličkův ústav v Praze. Kuba se několikrát národní soutěže této abilympiády zúčastnil. Poprvé to bylo v Pardubicích ještě v rámci soutěží pro dospělé v roce 2001, kde obsadil 2. místo. O rok později si na první samostatné české národní abilympiádě pro děti a mládež  vychutnal místo první. V roce 2003 získal čestné uznání za obrázek jara a o rok později skončil na krásném třetím místě. Vyzkoušel si tak všechna možná umístění  a zažil mnoho hezkých okamžiků, některé z nich připomínají následující fotografie

 

 

              

 Pardubice 2001                     Praha 2002                                Praha 2003

          

Praha 2004

 

 

                                                          

                                                  

       Na základě skvělých výsledků v národních kolech byl Kuba nominován za člena české výpravy na 6. mezinárodní abilympiádu. Ta se konala v listopadu 2003 v indickém New Delhi.  Kromě soutěží dospělých tu byla i samostatná soutěž pro děti, sešli se tu účastníci doslova z celého světa. Samotným zážitkem byla už cesta, která pro vozíčkáře byla hodně dobrodružná. Nevšední zážitky přineslo i cestování v samotném místě konání ,zážitkem doslova na celý život potom byla cesta do světově proslulého Taj Mahalu.Týden pobytu byl ale naplněn hlavně soutěžemi, ve kterých se Kubovi hodně dařilo. Podařilo se mu získat pro českou výpravu jednu zlatou a jednu stříbrnou medaili, obě ve výtvarných disciplínách, jeho obrázky tu budily zasloužený ohlas. Medaile a úspěch jsou samozřejmě prima, ale nejlepší bylo určitě poznávání nových krásných míst a hlavně nových kamarádů, se kterými jsme v kontaktu dodnes...

  

                   

 

  

 

             

     Velkým zážitkem byla i cesta do dánského Legolandu, kterou Kuba vyhrál v celostátní výtvarné soutěži  Šnečí domeček 2001. Zúčastnilo se jí na dvacet tisíc dětí, ze kterých bylo vybráno pět, které za odměnu jely do dětského ráje.

     Kubův obrázek byla také vybrán jako úspěšný  v celostátní soutěži Českého rozhlasu „Co je na světě důležité“ a byl vystaven na výstavě v Národním technickém muzeu v Praze.

     Každý i malý úspěch pro Kubu znamená hodně .Cestování za soutěžemi na vozíčku, to je sám o sobě silný zážitek, každý vozíčkář by o tom mohl dlouze vyprávět. Možnosti pro postižené se sice hodně rozšiřují, ale přesto to zůstává i nadále spojeno s překonáváním spousty  překážek. Na to všechno ale zapomenete, a zůstanou hlavně vzpomínky na nová místa a nové lidičky.

     Fotografie z některých akcí jsou zařazeny v malé fotogalerii.